14 year old can work

24 marca, 2024 0 przez Doradca Personalny

Znaleziony temat: 14 year old can work

Jak 14-latek może legalnie pracować?

W Polsce istnieją pewne przepisy dotyczące wieku, od którego osoba może legalnie podjąć pracę. Zgodnie z polskim prawem, 14-latek może pracować, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Praca dla 14-latka

Zgodnie z Kodeksem Pracy, osoba w wieku 14 lat może podjąć pracę w charakterze ucznia. Oznacza to, że 14-latek może pracować tylko w ramach umowy o pracę zawartej na podstawie umowy o praktyki zawodowe.

Warunki pracy dla 14-latka

Praca dla 14-latka musi być zgodna z jego wiekiem, zdrowiem, rozwojem fizycznym, umysłowym i moralnym. Nie może on wykonywać prac szkodliwych dla zdrowia, rozwoju fizycznego i umysłowego, a także nie może pracować w nocy.

Obowiązki pracodawcy

Pracodawca zatrudniający 14-latka ma obowiązek zapewnić mu odpowiednie warunki pracy, dostosowane do jego wieku i umiejętności. Pracodawca musi również przestrzegać przepisów dotyczących czasu pracy oraz zapewnić odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.

Podsumowanie

Praca dla 14-latka jest możliwa, ale podlega pewnym ograniczeniom i wymaganiom. Ważne jest, aby zarówno pracodawca, jak i rodzice czy opiekunowie 14-latka, przestrzegali obowiązujących przepisów dotyczących pracy młodocianych, aby zapewnić im bezpieczne i odpowiednie warunki pracy.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: 14 year old can work