Hartowane szkła Karlino

Hartowane szkła Karlino

15 października, 2020 0 przez Doradca Personalny

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zakupiłeś nowy smartfon i pierwsze, o czym pomyślałeś, to uchronienie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i zastanawiasz się, które są pomiędzy nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym prezentują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Mieszkowice

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak urodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najróżniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym projekcie i delikatnych kształtach. Wysokie i lekkie sylwetki obudowy i przede każdym mocno zaokrąglone na krawędziach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu ładnie i świetnie się sprzedają. Specjalne kształty muszą jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie stanowi w kształcie przykryć go w pełni, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Tak dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o mniej lub dużo zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na wszelkiej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na urządzenia mobilne.
Hartowane szkła Mieszkowice

Czym więc różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, a oraz sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D osiągnie proste posłanie w wypadku telefonów z tanim ekranem, a nie będzie korzystną ochroną dla projektów z całymi krawędziami. Tutaj zalecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to normalny następca powłok 2D, który tak wykona naszą wartość w wypadku ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na krawędziach. Warto w niniejszym czynniku wspomnieć, że wymienione wysoko produkty mogą u niektórych producentów występować pod odrębnymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Efekty są te jedne, inne jest ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Mieszkowice

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najnaiwniejszym i najpopularniejszym rozwiązaniem przeznaczonym do rodzajów telefonów z tanim wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego końce nie są zaokrąglone, jest to ryzyko, że szybciej otworzy się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wraz spośród jego oprawką. Dodatkowo krawędzie są lekko zaokrąglone, a przez to mniej podatne na zużycie. Warstwa kleju jest zamontowana dopiero na barwionej ramce, co w wypadku produktów gorszej jakości może kierować ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, ale w rezultatach ekskluzywnych nazw nie powinno więc korzystać miejsca. Takie szkła pasują do wszystkiego rodzaju etui, niezależnie z tego, jak wysoce krawędzie pokrowca nachodzą na przód urządzenia.
Hartowane szkła Mieszkowice

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Istnieje obecne wynik najdroższy spośród wszystkich trzech oraz o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Dane jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specyficznej formie idealnie godzi się do wszystkich boków wyświetlacza, zapobiegając go z każdej strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy przecież mieć, że ich zakładanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, bo będą one atakować i sprzedawać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Mieszkowice

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?