Jak wygląda kwarantanna przy założeniu koronawirusa?

Jak wygląda kwarantanna przy założeniu koronawirusa?

29 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Personalny

Jak wskazuje kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa? Z względu rozprzestrzeniania się koronawirusa został wprowadzony obowiązek przejścia kwarantanny. Zajmuje on każdych osób, które były narażone na zarażenie. Powinien przejść ją każdy, kto zrezygnowałby z zagranicy lub miał kontakt z osobą chorą. Kwarantanna trwa 14 dni, i za jej złamanie grożą wysokie kary.

 

Kto powinien poddać się kwarantannie?

Kwarantannie powinna poddać się młoda osoba, jaka w obecnym czasie była narażona na zakażenie się koronawirusem. W Polsce cel ten działa każdego, kto:

powraca do Nasz z zagranicy;
przekracza granicę w stosunku z podejmowaniem działalności na polu innego państwa;
miał swoi kontakt z osobą zakażoną;
miał kontakt z osobą, u której uważany jest koronawirus;
jest z osobą skierowaną na kwarantannę.

Należy pamiętać, że obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy zawodowych kierowców transportu rynkowego i osobowego.

Wszystka kobieta, która wie, że była kontakt z kimś, kto jest (lub pewno być) zarażony koronawirusem, powinna zetknąć się z najdroższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. O potrzeby przejścia kwarantanny informuje również straż graniczna. Datę zakończenia izolacji przedstawia telefonicznie upoważniona do tego kobieta (pracownik sanepidu lub straży granicznej).

Koronawirus – jak wskazuje kwarantanna?

Kwarantanna przeprowadza się w znaczeniu zamieszkania, oraz w sukcesie, jeśli nie jest wtedy dodatkowe, odpowiednie służby wskazują głównie do ostatniego określony ośrodek (np. hotel na obszarze miasta). Izolacja powinna stać 14 dni, jednak o jej długości ostatecznie decyduje lekarz. W jej trakcie trzeba ściśle łączyć się do zaleceń organizowanych przez uprawnione do ostatniego funkcje.

Podczas kwarantanny nie wolno:

pod żadnym pozorem opuszczać miejsca izolacji (działa to więcej pójścia do sklepu bądź na spacer z psem);
przyjmować gości,

i należy:

zachować odstęp przynajmniej 2 metrów z innych domowników;
przekazywać danych o własnym stanie zdrowia pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznej;
postępować zgodnie z poleceniami policji, jaka zawiera moc kontrolować osoby goszczące w izolacji;
dokonywać regularnych pomiarów temperatury ciała (rano i wieczorem);
otrzymać i zainstalować specjalną aplikację (Kwarantanna domowa) i działać zgodnie z emitowanymi przez nią komunikatami;
przestrzegać ważnych zasad higieny (często myć ręce, dezynfekować powierzchnie, prać odzież i przekaż w temperaturze 60℃);
dbać o siebie (odpoczywać, wysypiać się, świetnie się odżywiać).

Wszelkie potrzeby dotyczące np. urządzenia w żywność należy zgłosić odpowiednim organom (sanepid, policja, władze gminy). Trzeba pamiętać, że podejście do sklepu uznawane jest jako złamanie kwarantanny i podlega karze.

Co grozi za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Konieczność pozostania w izolacji winna być miana poważnie. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może stać pokryta wysoka kara pieniężna – nawet do 30 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że policja ma moc codziennie kontrolować osoby objęte obowiązkiem kwarantanny.

zobacz również Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?